HEALTH (USA)

07.07 - 08.07
07 lipiec 2010, środa
godz. 22:30
Bilety: 35 zl w przedsprzedazy, 45 zl w dniu koncertu
 HEALTH  to założony w Los Angeles (USA) zespół grający noise rocka, do eksperymentów z hałasem dodający elektroniczne dźwięki rodem z muzyki tanecznej i zaskakująco chwytliwe melodie. Ich ogłuszające koncerty są znane w świecie muzyki alternatywnej jako energetyczna petarda i prawdziwe szaleństwo na scenie, co mieli okazję podziwiać festiwalowicze na OFF-ie 2009 w Mysłowicach.

HEALTH powstał w 2006 r. i szybko zdobył uznanie dzięki częstym, bardzo energetycznym występom na żywo. The Smell, klub w Los Angeles, który stał się ich koncertową "bazą", posłużył także jako miejsce nagrania ich debiutanckiej, wydanej w 2007 r. nakładem wytwórni Lovepump United płyty, zatytułowanej po prostu HEALTH.

Kolejne miesiące niestrudzonego koncertowania (m. in. jako support dla Nine Inch Nails), sukces zremiksowanego przez Crystal Castles singla 'Crimewave' oraz płyta z tanecznymi wersjami utworów HEALTH, wydana pod nazwą DISCO, przyniosły zespołowi duży rozgłos. Muzyczny rozwój HEALTH znalazł swoje ukoronowanie w wydanej w 2009 r., także nakładem Lovepump United, płycie Get Color - skutecznie łączącej brutalny hałas, dźwiękowe eksperymenty i charakterystyczne, delikatne melodie.

Na 22 czerwca planowane jest wydanie DISCO2, drugiej "tanecznej" płyty zespołu, złożonej z remiksów utworów, które znalazły się na Get Color, oraz premierowego singla 'USA Boys'.

ALBUMY DŁUGOGRAJĄCE:

HEALTH, 2007, Lovepump United

HEATLH//DISCO, 2008, Lovepump United (Remixy)

GET COLOUR, 2009, Lovepump United

HEALTH//DISCO 2, 2010, Lovepump United

http://www.healthnoise.com/
http://www.myspace.com/healthmusic
http://frontrowheroes.com/b
ilety wkrótce w sprzedaży w sieci Ticketpro!comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--