Na Festiwal zostało nadesłanych ponad 150 filmów – wśród nich animacje, dokumenty, fabuły, teledyski, video-art i reklamy, spośród których wybrane zostały najbardziej reprezentatywne pod względem tematyki i formy.
W programie znalazły się m.in.: „Kaszel Umarlaka" Krzysztofa Borówki – realizm magiczny w gwiazdorskiej obsadzie, „Powrót" Anny Błaszczyk – siedmiominutowe science-fiction o powrotach z gwiazd po latach, kiedy już nic nie wydaje się takie samo czy nagrodzony na Festiwalu Ale Kino! „Rabbit Case” Jakuba Wrońskiego – animacja, w której wilk nie goni zająca jak w radzieckiej kreskówce, ale pomaga mu wyjść z pociągowej traumy. Ponadto – „Koniec” Agnieszki Pokrywki – oparta na fragmencie „Rzeźni nr 5” Kurta Vonneguta opowieść o II wojnie światowej obserwowanej na wstecznym biegu, „Niewidzialni” Katarzyny Gondek – wysmakowany formalnie film dokumentujący lekcje tańca dla niewidomych, któremu daleko do płaczliwego melodramatu o osobach niepełnosprawnych, a także teledysk „Everytime” Katarzyny Kijek i Przemysława Adamskiego do piosenki brytyjskiego zespołu Oi Va Voi, zrealizowany w całości przy użyciu niszczarki do papieru oraz aparatu fotograficznego. W programie również „Aaa Tanie wizualki” – zabawa formą w wykonaniu Katarzyny Ługońskiej i Ewy Juszkiewicz, energetyczny teledysk „Pies” Grześka Nowińskiego do utworu zespołu BiFF oraz dwie dłuższe formy: dokument w duchu twórczości Krzysztofa Kieślowskiego – „Szczęściarze” Tomasza Wolskiego i zrealizowana bez dydaktycznego zadęcia fabularna opowieść o trudnym życiu chłopaka chorego na zespół Tourette’a – „Brzydkie słowa” Marcina Maziarzewskiego.

Publiczność będzie miała szansę zagłosować na najlepszy film, a zwycięzca otrzyma nagrodę wysokości 10 tysięcy złotych.

Program filmowy na stronie KINO.LABu: http://kinolab.art.pl/film.php?id=3130comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--