Młoda Sztuka

08.06 - 15.06
Wibrujące kolorami prace na przedwakacyjnej wystawie młodej sztuki. Wśród nich dzieła m.in. francuskiego artysty Raphaela Gaudina, uwielbianej przez publiczność Mirelli Stern, Adama Wątora i Bartłomieja Kotera. W sumie blisko 90 prac najciekawszych młodych twórców.

Raphael Gaudin to artysta, który inspiracje czerpie z otaczającej go rzeczywistości. Po wielu latach przepracowanych na posadzie grafika w dziale reklamy, wyjechał z Europy i osiedlił się w Tangerze w Maroku. To kosmopolityczne, wielokulturowe i bogate etnicznie miasto stało się dla niego niewyczerpanym źródłem inspiracji i pomysłów. Obecnie artysta mieszka i tworzy w Warszawie czerpiąc z lokalnych inspiracji. Dostrzega tu więzi, jakie istnieją pomiędzy tradycjami folklorystycznymi różnych zakątków świata. Jego malarstwo to krzywizny, kolory i radość życia. W DESA Unicum zobaczyć można jego pracę „Illusion cursive”, której motywem przewodnim jest wstęga. Nawiązuje ona do symboli celtyckich i kaligrafii. Krzywizny mieszają się ze sobą, nakładają na siebie w tańcu zbliżania i oddalania, tworząc tajemniczy labirynt, który jednak zawsze pozostaje otwarty, tak jakby artysta chciał za każdym razem pozostawić otwartą furtkę do kolejnej przygody. To sztuka zmysłowa, pełna przestrzeni, kolorowa i wolna.

Na wystawę i aukcję powraca również Bartłomiej Koter. W 2019 roku jedną z jego prac sprzedano za ponad 30 tys. zł. Od początku wiodącym nurtem pozostawał dla artysty kierunek w sztuce zwany hiperrealizmem. W swoich pracach skupia się na relacji wielu aspektów, takich jak formy, światło, cień czy proporcje. Wszystko to sprawia, że jego prace są naturalne w odbiorze. Duże doświadczenie w rysunku oraz w trudnej technice malarskiej, jaką jest akwarela, ukształtowały konkretne spojrzenie artysty na świat, który ma odzwierciedlenie w jego pracach. Dzięki temu cechują się one niepowtarzalnym stylem. Mimo, iż silnie zakorzenione jest jego zamiłowanie do architektury i przestrzeni zurbanizowanej, w której to nie stroni od ukazania zieleni, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na różnorodność podejmowanych przez artystę zagadnień. Jego dzieła prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i za granicą. W DESA Unicum zobaczyć można będzie jego najnowsze dzieło zatytułowane „Séquence de piano. Paris”.

Na wystawie pojawią się również ciekawe abstrakcje takich twórców jak Ewelina Ulanecka, Katarzyna Chmiel, Gossia Zielaskowska czy Urszula Kozieł. 15 czerwca wszystkie prace zostaną zlicytowane w DESA Unicum. Licytować można online, telefonicznie, przez aplikację i za pomocą zleceń stałych. Aukcja transmitowana będzie w mediach społecznościowych.

Wystawa „Młoda Sztuka”: 1-15 czerwca 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja „Młoda Sztuka”: 15 czerwca 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/mloda-sztuka-s7n1/comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--