Wydarzenie organizowane przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość odbywa się w ramach projektu eko/orientacja w którym podejmujemy zagadnienia dotyczące ekologii, zmian klimatu, zrównoważonego stylu życia.

Kooperatywy stosując zasady demokracji i solidarności, traktujące potrzeby społeczne ponad zysk pokazują, że przedsiębiorczość i ekonomia mogą wyglądać inaczej. Stanowiąca alternatywę wobec supermarketów spożywczych, kooperatywa „Dobrze” zwiększa dostęp mieszkańców i mieszkanek Warszawy do zdrowej żywności, a zarazem wspiera rozwój lokalnych, ekologicznych gospodarstw.

Spotkanie (prezentacja i sesja Q&A) poświęcone będzie zagadnieniom dotyczącym m.in. alternatywnych sposobów dystrybucji żywności, zasadom na jakich opiera się działalność kooperatyw, kooperatywizmowi w teorii i praktyce.

Kiedy? Gdzie?

Środa 21 kwietnia o godz. 18:00 na platformie Teams pod linkiem:

https://teams.microsoft.com/.../19%3ameeting.../0...

Spotkanie poprowadzi Wojtek Mejor – niezależny edukator, ekolog, wieczny student, z wykształcenia projektant i kulturoznawca. Obszary działań: kooperatywy spożywcze, Rolnictwo Wspierane Przez Społeczność, postwzrost, ruch na rzecz Suwerenności Żywnościowej Nyeleni. Członek Kolektywu Trenerskiego Lepiej i Kooperatywy Spożywczej Dobrze.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--