Historia o prawym człowieku, który uświadamia sobie, że cały świat obrócił się przeciwko niemu. Nagle, z nieznanych mu powodów, opuszcza go żona, a jej nowy kochanek przekonuje Larry’ego, że powinien on wyprowadzić się z domu i zamieszkać w tanim, obskurnym motelu. Na domiar złego, kariera naukowa Larry’ego staje pod wielkim znakiem zapytania.

 

Joel i Ethan Coen, znani po prostu jako Bracia Coen, zasłynęli jako twórcy, których filmy to wysmakowane wizualnie, różnorodne stylistycznie obrazy, gdzie zderza się realizm, groteska i absurd, a bracia odświeżają i przetwarzają zgrane schematy, swobodnie mieszając gatunki. Debiutowali w 1984 filmem „Śmiertelnie proste” i od tego czasu wszystkie ich kolejne projekty są wspólnym dziełem od początku do końca, nawet pomimo tego, że istnieje między nimi oficjalny podział ról – Joel jest reżyserem, Ethan producentem, a obydwaj piszą scenariusze i montują filmy. Krążą plotki, że kiedyś ciągnęli zapałki i gdyby nie przypadek, to podział zadań mógłby wyglądać dokładnie na odwrót.

 

Szczegółowy program projekcji: http://www.kinolab.art.plcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--