Babylon Circus

25.03 - 26.03
Witajcie w babilońskim cyrku!!! Mamy przyjemność zaprosić na wysokoenergetyczne show francuskiej formacji Babylon Circus.
Grupa Babylon Circus pochodzi z francuskiego miasta Lyon. Powstali w 1995 roku. Ich brzmienie to paradoksalny koktajl folkloru wschodniej Europy z francuskimi neorealistycznymi piosenkami, miejskim reggae, wybuchowym ska i jazzem oraz punkiem i dubem. Trudno oderwać od nich wzrok, gdy są na scenie– słynny jest ich charakterystyczny „styl teatru komedii”. Dodatkowo ich doskonałe dźwięki wsparte są często specjalnymi dekoracjami na scenie.

Na ich muzykę składa się doskonała praca sekcji dętej, zwarte rytmy oraz szczere wokalizy po angielsku i francusku w stylu reggae/ragga. Teksty to silne polityczne treści, u których podstaw leży przekonanie, że nawet pojedynczy człowiek może coś zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Nie są neutralni, ale nie pakują się również w żadne polityczne kliki- przede wszystkim z powodu dystansu w spojrzeniu na świat.

Jak do tej pory zagrali ponad 600 koncertów– oprócz Francji prezentowali się na scenach Irlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Austrii, Włoch, Szwajcarii, Syrii, Libanu...

W sierpniu 2001 zagrali kilka doskonale przyjętych koncertów w Polsce.
Dzisiaj Babylon Circus to już instytucja z prawdziwego zdarzenia, oparta o dużą sceniczną produkcję, doskonale sprawdzającą się na dużych scenach. Zagrali już na większości wielkich europejskich festiwali, wszędzie pozostawiając niezatarte wrażenia. Nie inaczej było na dużej scenie festiwalu „Przystanek Woodstock” w 2006 roku, gdzie zespół ze swoim wysokoenergetycznym show podbił wielotysięczną publiczność i został zgodnie okrzyknięty jednym z największych wydarzeń artystycznych tej potężnej imprezy.

Na początku marca 2009 nakładem Sony Music w całej Europie (również w Polsce) ukazuje się długo oczekiwany nowy album grupy, pt. „Dances Of Resistance”!

Witajcie w babilońskim cyrku!!!


www.babyloncircus.net
www.myspace.com/babyloncircus


Wejście do klubu godz. 19.00.

Ceny biletów: w przedsprzedaży 45 zł,

w dniu koncerty 55 zł.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--