Warszawa jest moja i ja jestem jej (J. Korczak) – Muzyczny Spacer ulicami, których już nie ma z Danielem Kahnem & The Painted Bird

Trasa: Start – ul. Nowolipki 7 → Plac Bankowy → Park przy Placu Za Żelazną Bramą → Plac Grzybowski

Muzycy wraz z przewodnikiem, animatorem-antropologiem miejskim – Benjaminem Copem – Anglikiem mieszkającym w Warszawie i zainteresowanym jej wielokulturowymi tradycjami, poprowadzą nas przez stolicę śladami żydowskimi. Zaczniemy na Muranowie pod tablicą upamiętniającą „Mały Przegląd” – czasopismo założone przez Janusza Korczaka, następnie wspomnimy dom, w którym się urodził, wskażemy miejsce, gdzie stała najpiękniejsza synagoga w Polsce, przejdziemy po terenie dawnego getta i na koniec dotrzemy z muzyką na kolację szabasową na Plac Grzybowski.

Daniel Kahn (Niemcy) – wokal, akordeon, ukulele, fortepian, gitara & The Painted Bird w składzie: Jake Shulman-Ment – skrzypce, Michael Tuttle – kontrabas, Hampus Melin – perkusja.

Daniel Kahn to urodzony w Detroit kontrowersyjny i bezkompromisowy twórca żydowski. Występuje z niemiecką formacją The Painted Bird. Ich muzyka to niezwykle udane połączenie klezmerskich klimatów, radykalnych żydowskich pieśni, politycznego dark kabaretu i punk-rocka. Istotą twórczości Kahna jest kreowanie niepowtarzalnych, ciemnych, tragikomicznych historii, pełnych czarnego humoru.

źródło: materiały prasowe


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--