róg ul. Raginisa i ul. Kryształowej

Zupełnie niedawno miałem okazję uczestniczyć w spektaklu plenerowym Teatru Bajka pt."Król Ból". Przedstawienie przeznaczone dla młodych widzów nie zrobiło na mnie tak dużego wrażenia, jak samo miejsce, czyli Amfiteatr Bemowo. Obiekt oddany do użytku w początkiem 2008 roku, położony w Parku Górczewska na warszawskich Jelonkach. Posiada w pełni zadaszoną widownię, 960 miejsc siedzących w postaci ponumerowanych ławeczek drewnianych oraz ok. 550-600 miejsc stojących. Półokrągła scena o powierzchni około 130 m2, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym spełnia wymogi zarówno zespołów muzyki rozrywkowej czy rockowej, jak i chóru operowego czy nawet orkiestry symfonicznej. Aura nie była niestety tamtego popołudnia sprzyjająca, ale dobrze skonstruowany dach znakomicie spełnił swoja rolę:-).
 Obiekt wyposażony jest ponadto w dwie garderoby z pełnym zapleczem socjalnym a nawet w pomieszczenie kuchenne.
 Amfiteatr wraz z oczkiem wodnym, terenami zielonymi oraz przyległą infrastrukturą stanowi wyjątkową kompozycyjnie całość projektową. W połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi (specjalistyczny dedykowany do tego typu obiektów system nagłośnieniowy oraz oświetleniowy).
 Z tego co się orientuję w Bemowskim Amfiteatrze często organizowane są występy muzyczne, nawet tak znakomitych wykonawców jak choćby Urszula, Kate Ryan czy nawet Boney M.
Amfiteatr Bemowo: ul. Raginisa róg Kryształowej.

(opis: hipcio2)

Komentarze i opinie:




redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--