Afrorozmowy

08 Październik godz. 19:00
Jak to jest być czarnoskórą Polką dzisiaj, a jak to było 20 lat temu? Czy coś się przez ten czas zmieniło? Czy trudno jest łączyć w sobie dwie tak odległe kultury? O swoich doświadczeniach oraz o tym, co warto wiedzieć na temat Nigerii opowie dr Margaret Amaka Ohia-Nowak w rozmowie z Katarzyną Regulską.
dr Margaret Amaka Ohia-Nowak – językoznawczyni i kulturoznawczyni, córka Polki i Nigeryjczyka. Obroniła doktorat na temat przejawów rasizmu w polszczyźnie na Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego, SIETAR Polska i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.
Katarzyna Regulska – absolwentka Polonistyki UW, Polskiej Szkoły Reportażu, trzeciego cyklu studiów w Katedrze Teatrologii na Paris-III, Sorbonne-Nouvelle. Animatorka kultury, autorka i koordynatorka projektów z udziałem uchodźców. Współzałożycielka Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Inicjatorka Kolacji kongijskich, na których swoje potrawy gotowały uchodźczynie z Republiki Demokratycznej Kongo oraz projektu Międzykulturowa kawiarenka językowa – frankofońskich spotkań z Afrykańczykami mieszkającymi w Warszawie.
Spotkanie bezpłatne na platformie Zoom, obowiązują rezerwacje (wt-czw 8-15): rezerwacje@ethnomuseum.pl
Organizator: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Więcej. www.ethnomuseum.pl
comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--