PRZEGLĄD KINA KOLUMBIJSKIEGO w ramach TANIEGO PONIEDZIAŁKU – bilety 7 zł
NIEWIDZIALNE DZIECI (LOS NINOS INVISIBLES) komedia/horror, Kolumbia 2001, reż. Lisandro Duque Naranjo
godz. 13.30; 19.00
Kiedy dziecięcy bohaterowie tego filmu, wchodzą na cmentarz, aby zgodnie z przesądem stać się niewidzialnymi, zabawę opanowuje śmiertelny nastrój z duchami w tle. Oswajanie strachu odbywa się w tej komedii poprzez przeciwstawienie niepokoju związanego z miejscem akcji i humoru wynikającego z dziecięcych przesądów.
Najświętsza Panienka z Carmen, rytm życia wyznaczany przez kościół, klimat sąsiedztwa ograniczonego do kilku najbliższych ulic, golarz, pierwsze komunie i niespodziewanie pojawienie się pierwszego telewizora oraz jaskrawo zarysowane miejsca i osoby powtarzają się w ramach nieprzewidzianych zwrotów akcji.
TCHNIENIE ŻYCIA (EL SOPLO DE VIDA) Kolumbia 1999, reż. Luis Ospina
godz.15.15; 20.45
Detektyw Roque Fierro należy do mitycznych bohaterów filmowych. Ma także swój specyficzny styl: płaszcz i kapelusz a la Humphrey Bogart, sprawę do rozwiązania niczym Robert Mitchum, niepowtarzalne powiedzonka i sposób wysławiania się, historię miłosną i jej koniec, mieszcząc się w długiej tradycji w historii kina która pod pretekstem zbrodni i jej pogmatwanych labiryntów pokazuje materię z której jesteśmy zrobieni.
Film braci Ospina (scenariusz Sebastiana i reżyseria Luisa) to nowe tchnienie życia w gatunek, który karmi się samym sobą od lat czterdziestych kiedy to Holywood zrobił z niego mit.
BOLIVAR TO JA ! (BOLIVAR SOY YO) Kolumbia 2002, reż. Jorge Alí Triana
godz. 17.15
Co by sobie pomyślał Bolivar, gdyby wrócił do Kolumbii i zobaczył jak wyewoluował jego wyzwolicielski plan? Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że czułby się zagubiony. Tak więc, Santiago Miranda, aktor który gra go w serialu telewizyjnym, pokazuje Bolivara skonfundowanego rzeczywistością która go otacza.
MARIA ŁASKI PEŁNA dramat, USA, Kolumbia, 2004, reż. Joshua Marston
Godz. 14.15; 18.30
Maria Alvarez wychowała się w jednym z wielu miasteczek usianych na zielonych wzgórzach na północ od Bogoty. W takim miejscu trzy lub więcej pokoleń dzieli to samo mieszkanie. Maria mieszka w skromnym murowanym domu wraz z babcią, mamą, siostrą i nowo narodzonym siostrzeńcem. Każdego ranka dziewczyna wychodzi z domu przed świtem by złapać autobus do położonej poza miastem, wielkiej plantacji kwiatów. Ma porażająco nudną pracę, w której jest ściśle kontrolowana. Sznasa na zupełnie nowe życie i niezależność finansową pojawia się kiedy Maria poznaje Franklin, który proponuje jej pracę "muła" - przemyt do Stanów Zjednoczonych uprzednio połkniętych woreczków z heroiną.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=17626&sekcja=mmedia&mi=6722
ROSARIO TIJERAS dramat, Kolumbia, Meksyk, Brazylia, Hiszpania, 2005, reż. Emilio Maille
godz.16.15; 20.30
Wybuchowa ekranizacja książki, która zyskała status kultowej wśród młodzieży w całej Ameryce Łacińskiej. Rosario jest piękna i inteligentna, mogłaby wieść szczęśliwe życie, ale mieszka w slumsach Medellin, gdzie przemoc i gwałt są na porządku dziennym. Kiedy nie jest w stanie znosić dłużej w pokorze swojego tragicznego losu, postanawia odpłacić światu w jedyny sposób jaki zna zostaje zabójczynią. Choć zdaje sobie sprawę, że przemocą nie naprawi niczyich krzywd, jej wypaczona natura jest silniejsza niż rozsądek.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=24580&sekcja=mmedia&mi=5385
KULTURALNIE.WAW.PL MA DLA WAS PODWÓJNE ZAPROSZENIA!! (czytaj więcej)
Wybierają się:
Komentarze i opinie:
19.06.2010 o 21:32Możecie przysyłać zgłoszenia
20.06.2010 o 23:10koniec konkursu
Podobne wydarzenia:
DKF w Kinie Alchemia: "Trudne Oblicza Miłości": tematyka LGBTMała Akademia Filmu Polskiego
Najtańszy weekend w mieście - w kinie Alchemia
Pokaz Filmów Młodej Generacji - Premiera filmu "Maszkarada"
Tani wtorek w Alchemii!
TWOJA STARA.BAŚŃ - premiera 01.06!
