„WIADOMOŚCI / NEWS” to pierwszy od kilku lat szerszy pokaz prac artysty, absolwenta warszawskiej ASP (pracownia Andrzeja Dłużniewskiego).
Urodził się w Warszawie i tutaj tworzy. Jest współtwórcą warszawskiej niezależnej grupy artystycznej PIKSEL i fanem tkanki miejskiej...jej rozedrgania i różnorodności.
W ostatnim czasie bardziej znany z działań na polu muzycznym (współlider Rh+ [a joint of audiovisual performers] oraz jako DJ Hiro Szyma).
Malarstwo, grafika, fotografia i film składają się na subiektywny i często kontrowersyjny opis wydarzeń otaczającej nas rzeczywistości.
Prace w większości utrzymane są w jednolitej biało – czarno - czerwonej kolorystyce która podkreśla krzykliwy charakter czasów w którym przyszło żyć.
Poruszane tematy podobnie jak codzienne wiadomości telewizyjne mieszają błahostki z faktami doniosłej rangi...dramat z radością...Niewyczerpaną inspiracją pozostaje życie w jego różnych odsłonach.
Autor stawia mocne tezy, ale wierzy że w tym mętliku jest jakiś porządek i metoda...
Więcej informacji o artyście można znaleźć na:
www.piksel.art.pl
www.rhplus.art.pl
www.galeriatest.pl
Podobne wydarzenia:
Obraz świata, który przemijaBroniewski. Próba portretu
Wystawa prac Gamida Ibadullayev "Poza wyciszeniem – malarstwo i obiekty"
Wystawa z okazji Dnia Flagi Państwowej
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Dyplomy '2011/2012 w fotografii Maryli Ścibor Marchockiej
Rzeka
"Lanie i Pranie" wystawa prac Edwarda Dwurnika
Interaktywna wystawa „Architektura Polski niepodległej” w Muzeum Niepodległości w Warszawie
INSTALACJA ARTYSTYCZNA „PIŁKA W GRZE” W WSEIZ - NOC MUZEÓW 2011
Piotr Stos - wystawa fotografii podwodnej, pt. Po drugiej stronie lustra - Galeria Schody - 21-31.05.2012
