
17 luty 2012, piątek
godz. 17:30
godz. 17:30
Bilety: 39 zł
Wydarzenie opublikowane dzięki uprzejmości stołecznego serwisu "kulturalna Warszawa"
.
Ideą Sceny Młodego Widza jest zagwarantowanie wspólnej rozrywki i rodzicom i dzieciom. Miejsce już od dłuższego czasu „rzuca rękawicę” pędzącemu światu całodobowych kanałów emitujących kreskówki i konsoli do gier. Dosłownie miało to miejsce w przypadku odnajdującej siłę miłości w zmechanizowanym świecie „Mechanicznej Magdaleny”. Pośrednio, poprzez pokazywanie dzieciom świata spokojnego, w którym ludzie mają czas dla siebie nawzajem a przedmioty są nie po to aby je gromadzić, tylko po to by się nimi inspirować i bawić. Taki charakter miała Beata, co bajki wyplata i z Beatą, co Leśmianem gada jest podobnie.
Historia Pięknej Parysady i ptaka Bulbulezara jest opowiedziana piękną i poetycką polszczyzną. Podczas wyprawy na szczyt niebezpiecznej góry spragnionych szczęścia wędrowców kusi największy z możliwych strachów - Iluzja, która przekonując kanonadą szeptów i wrzasków nalega aby obejrzeli się za siebie. Nic nie wiadomo o losach tych, którzy jej ulegli ale wzdłuż ścieżki na szczyt stoi wiele kamiennych posągów o ludzkich kształtach… Ciekawe czy poznamy śmiałka, któremu uda się odnaleźć ptaka Bulbulzeara.
Warto sprawdzić, czy zaprawione przez Ben10’a i Bakugany maluchy rzeczywiście stały się już prawdziwymi twardzielami i czy potrafią zmierzyć się z potworami w drzewnym wydaniu. Spektakl łączy grę aktora z pracą lalkarza, a każda z postaci, jeśli nie jest maską lub maskotką to może okazać się…. skrzypcami kaszubskimi. Drugą częścią przedstawienia są warsztaty teatralne, w których dzieci biorą udział wspólnie z rodzicami. To szansa nie tylko na bliższe zapoznanie się z maskami i lalkami ale i na wgląd w świat teatru od strony sceny.
Realizatorzy spektaklu uprzedzają, że w odróżnieniu od petshop’ów spektakl nie daje najmniejszej szansy na kolekcjonowanie czegokolwiek poza wyobraźnią.
Scena Młodego Widza
Beata co Leśmianem gada
na podstawie Bolesława Leśmiana
Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Muzyka: Marek Żurawski
Występuje: Beata Łuczak
Tagi dla tej imprezy:
Podobne wydarzenia:
"Kaczo" B.Schaeffer"Szałaputki" w Teatrze Baj
O rybaku i złotej rybce w Teatrze Guliwer
"Robinson Crusoe" w Teatrze Lalka
Freddie
Kompania Teatralna Mamro: „Libertyn” w BOK
"Zaliczenie lekcja"
Białołęcka Scena dla Dzieci: „Niespodzianka” z cyklu „W Królestwie Muzyki”
Mąż i żona Aleksandra Fredry - spektakl
"Niunia" spektakl muzyczny Teatru MŁYN
