16 luty 2012, czwartek
godz. 17:00
Bilety: 
Wydarzenie opublikowane dzięki uprzejmości stołecznego serwisu "kulturalna Warszawa"
.


Wręczenie nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Pawłowi Duninowi Wąsowiczowi za „Warszawę Fantastyczną”, książkę stycznia 2012 roku, wydaną przez Fundację Raster. Laudację wygłosi Jan Gondowicz, fragmenty przeczyta Krystyna Czubówna.

Paweł Dunin-Wąsowicz - wraz z Tomaszem Łubieńskim i Kingą Dunin prowadził program "Dobre książki" w TVP1. Wcześniej pracował w "Życiu Warszawy", "Machinie" i "Przekroju", gdzie m.in. recenzował książki i komiksy. Odkrywca i wydawca Doroty Masłowskiej. Razem z Jarosławem Lipszycem i Piotrem Mareckim założył blog Kumple. Laureat Paszportu Polityki (2005) w kategorii: kreator kultury. Śpiewa i gra na gitarze w zespole Meble, który reklamuje jako „najgorszy zespół świata".

Jego książka o „Warszawie Fantastycznej” stanowi kompendium wiedzy o wizjach Warszawy w polskiej literaturze fantastycznej od Juliana Ursyna Niemcewicza po dzień dzisiejszy, jest pionierskim przewodnikiem po alternatywnym mieście - Warszawie wymyślonej przez pisarzy, rozproszonej w ponad 200 różnych utworach: fantastycznych, politycznych, kryminalnych, katastroficznych. Kolorowy aneks przedstawia niezrealizowane fantazje architektoniczne.

To nie tylko zjawiskowy spacer pomiędzy zmyślonymi budynkami i ulicami - z placu Wolności Człowieka do Pałacu Kwiatów - to również wgląd w niespokojne, czasem chorobliwe sny mieszkańców stolicy. Warszawa fantastyczna jest świetnym żródłem do rozważań nas siłą i ułomnością ludzkiej wyobraźni, zaś dla varsavianistów to lektura obowiązkowa, która dowodzi, że Warszawa jest znacznie większa niż ktokolwiek dotąd przypuszczał.



Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:

Wycieczki po Ursynowie z przewodnikiem
Wycieczki po Ursynowie z przewodnikiem
Wycieczki po Ursynowie z przewodnikiem



Piaseczno, radomski portal informacyjny, muzyka wrocław, koncerty szczecin, książki recenzje, krakow-info-ogłoszenia, kraków kluby, warszawa ogłoszenia,
to są nasze słowa kluczowe: juwenalia, sylwester, kultura, rozrywka, warszawa, wydarzenia, imprezy, informacje, kulturalne, recenzje, relacje, muzyka, koncert, kino, teatr, koncerty, odczyt, film, dyskusja, muzea, muzeum, kulturalna warszawa
Mąż i żona Aleksandra Fredry - spektakl | XXII Festiwal Mozartowski w Warszawie | Angolamente Sensual 3: kizomba & semba & kuduro | BROADWAY STREET - THE SHOW | Tani wtorek w Alchemii! | "Szałaputki" w Teatrze Baj | "Robinson Crusoe" w Teatrze Lalka | "Szalone nożyczki" w Teatrze Kwadrat | Dzień Wolnego Wyboru na Bemowie - Koncert Zespołu ARMIA | Koncert TUNE w Chwili | Koncert z cyklu "Lokal na poważnie" | "Robinson Crusoe" w Teatrze Lalka | O rybaku i złotej rybce w Teatrze Guliwer | "GRA" reż. Adam Sajnuk | PIOSENKI NIE TYLKO O MIŁOŚCI - koncert Sebastiana Lewickiego | "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w Teatrze 6.piętro | "Aladyn Jr." w Teatrze Roma | Pedro Małpa | Park Biurowy na Wilanowie | "Litera Obraz" wystawa prac Bronisława Zelka |
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin designby ekumela